پیامدهای Cosigner

پیامدهای Cosigner : اگر من پرداخت نکنم چه اتفاقی می افتد؟

Cosigning  وضعیت مجهولی نیست. در حقیقت این تصمیم برای شما به همان اندازه وام گیرنده اصلی اهمیت دارد. اگر در مورد اینکه به یک دوست با یک وام cosigning  کمک کنید یا نه شک دارید، برای درست تصمیم گرفتن، FAQs را بررسی کنید.

آیا یک اکانت cosigned  در کردیت ریپورت من نمایش داده می شود؟

بله به عنوان یک Cosigner، شما موافقت می کنید از کردیت مثبت خود برای تأمین بدهی دوستتان .استفاده کنید. در نتیجه اکانت در کردیت ریپورتتان ظاهر می شود. کردیت بیروها در طول پروسه تأیید وام، یک hard inquiry را در کردیت فایلتان قرار می دهند. اگر چه این تغییر ممکن است باعث کاهش کردیتتان شود، آسیب موقت است.

آیا cosigning بر کردیت اسکور من تاثیر می گذارد؟

بله. علاوه بر یک hard inquiry ، cosigning  یک وام بر کردیت اسکور شما با افزایش نرخ مصرف کردیتتان یا میزان بدهی در برابر محدودیت کردیتتان تاثیر می گذارد. به عنوان مثال، فرض کنید مبلغ 5000 دلار بدهی کردیت کارت و مبلغ 30.000 دلار محدودیت کردیت کارت دارید. نسبت شما 16.7 درصد سالم است. در حال حاضر فرض کنید یک دوست از شما می خواهد یک جواهر 17.000 دلاری راcosign  کنید. فروشگاه یک اکانت به نام دوست شما با مبلغ 20.000 دلار باز می کند. پس از  cosigning، بدهی های ترکیبی شما 22.000 دلار است و محدودیت کردیتتان 50.000 دلار است. نرخ مصرف کردیت جدید 44 درصد است.   نسبت بالاتر به خطر می انجامد، نتیجه ای که کردیت اسکورتان را کاهش می دهد. اگر چه دوست شما قول داده است که بدهی خود را بازپرداخت کند، کردیت شما در این مدت تحت تأثیر قرار گرفته است.

آیا cosigning بر توانایی من برای درخواست وام های شخصی تاثیر می گذارد؟

ممکن است. علاوه بر تأثیر بر نرخ مصرف کردیت، وام دهندگان در هنگام محاسبه نسبت بدهی به درآمد شما و نسبت بالانس به نسبت محدودیت، بدهی های دوستتان را نیز در نظر می گیرند، دو عاملی که تعیین می کند که آیا شما واجد شرایط برای وام مسکن، تامین مالی ماشین و حتی کردیت مشتری هستید یا خیر. به گفته Experian، “این نسبت ها به وام دهندگان کمک می کند تا قضاوت کنند که آیا شما باید صورتحسابهای زیادی پرداخت کنید یا نه. اگر نسبت بیش از حد بالا باشد، درخواست شما رد می شود و یا نرخ بهره افزایش می یابد – حتی زمانی که وام گیرنده اصلی هیچ وقت پرداختی را در اکانت از دست ندهد. ”

اگر دوست من وام را پرداخت نکند چه اتفاقی می افتد؟

عوامل فوق اجتناب ناپذیر هستند، اما اگر دوست شما نتواند وام خود را پرداخت کند، چه اتفاقی می افتد؟ به عنوان یک cosigner ، اگر بدهی پرداخت نشود، شما مسئول بدهی هستید. پیامدهای آن عبارتند از:

  • اگر دوست شما دیر پرداخت را انجام دهد، تماس هایی از طلبکار دریافت خواهید کرد.
  • هزینه های دیرکرد، جریمه ها و افزایش سود که بالانس اولیه وام را افزایش می دهد
  • آسیب کوتاه مدت کردیت اگر وام پرداخت نشده باقی بماند
  • اگر دوست شما نتواند یا نخواهد پرداخت را انجام دهد، وام دهنده اقدام قانونی انجام می دهد
  • از دست دادن درآمد و یا پرداخت آن
  • آسیب های بلند مدت کردیت، به عنوان مثال، احضاریه collection ، judgment ، عدم توانایی دریافت کردیت جدید و غیره

نکته پایانی: انجام Cosigning  برای یک دوست یک اقدام جوانمردانه است، اما از لحاظ مالی عاقلانه نیست. سعی کنید از طریق دیگری کمک کنید. پشتیبانی اخلاقی ارائه دهید و با آنها در مورد ارزش کردیت ریپیر در برابر بدهی های جدید صحبت کنید. گردش پول به پول نقد محدود نمی شود. به دوستانتان کمک کنید دانش و قدرت کردیت را بدست بیاورند. این ترکیب به آنها اجازه خواهد داد تا بدون cosigner پیشرفت کنند.

 

Post Author: مانی حاتمی

مانی حاتمی
مانی حاتمی عضو رسمی انجمن تخصصی مشاوران کردیت آمریکا یکی از دو موسس و بنیانگذار شرکت Zenith Financial Group است. مانی حاتمی با دارا بودن مدرک تخصصی مشاوره کردیت از بورد تخصصی مشاوران کردیت آمریکا (Board Certified Credit Consultant) یکی از مدیران شرکت زنیت در زمینه حل مشکلات کریدیتی است. ایشان دارای مدرک دانشگاهی مهندسی کامپیوتر نیز می باشند. این کارشناس متخصص کریدیت با تسلط و آگاهی ازقوانین Fair Credit Reporting Act تاکنون موفق به حل و فصل هزاران پرونده مربوط به مشکلات کریدیت افراد و موسسات بوده و در جهت ترویج فرهنگ کردیت و افزایش سطح آگاهی جامعه ایرانی از مقوله کریدیت و کردیت اسکور گام های مثبتی در امر اطلاع رسانی از تخصص خود در رسانه های نوشتاری و شنیداری بر داشته است از جمله انتشار ده ها مقاله در رسانه های فارسی زبان در آمریکا وهمچنین ارائه سلسله برنامه های رادیویی که بصورت هفتگی از طریق رادیو ایران موج ۶۷۰ ای ام پخش می گردد را در کارنامه فعالیت های فرهنگی خود دارد. مانی حاتمی همراه با شریک خود آرش زاد تنها پس از یک سال از آغاز فعالیت شرکت تازه تاسیس خود Zenith Financial Group موفق به کسب مقام اولین شرکت دارای بورد تخصصی کردیت ریپیر در جامعه ایرانی شدند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.