معنی Refinancing وام مسکن چیست؟

وام مسکن یک موفقیت قابل تحسین است. به عنوان یک صاحب خانه، شما قادر به صرفه جویی جهت پیش پرداخت، حفظ کردیت مثبت و پیدا کردن یک وام دهنده بودید. این که آیا شما خانه خود را 5 یا 15 سال پیش خریداری کردید مهم نیست، این سوال که آیا refinance انجام دهید یا نه مهم است. برای کسب اطلاعات بیشتردر مورد این روند، سوالات و پاسخ های زیر را بخوانید.

refinancing  چیست؟

Refinancing  یک وام مسکن به معنای درخواست وام جدید برای پرداخت وام مسکن موجود است. Refinancing  به چند دلیل مفید است:

 • نرخ بهره پایین تر. نرخ وام در مقایسه با وام هایی که قبل از سقوط مسکن تامین شده اند بسیار کم است. نرخ های کنونی بین 3.8 و 3.9 درصد هستند، که از حد متوسط ​​5 درصد در سال 2007 خیلی فاصله دارد.
 • تبدیل نوع وام. افرادی که به دنبال مقادیر قابل پیش بینی پرداخت هستند، اغلب تصمیم دارند که یک وام مسکن قابل تنظیم (ARM) را به وامی با نرخ ثابت refinance کنند. این استراتژی به شما اجازه می دهد که با بودجه مسکن ثابتی زندگی کنید و بر تغییرات بازار تکیه نکنید.
 • یکسان سازی. اگر صاحب مالکیت بلند مدت هستید، احتمالا مقدار زیادی از حقوق خود را برای خانه پرداخت می کنید. وام مسکن جدید اجازه می دهد تا پول نقد حاصل از حقوق خود را برای خرید کالاهای دیگر استفاده کنید.
 • حذف بیمه وام مسکن خصوصی .(PMI) فرض کنید خانه خود را خریداری کرده اید که شامل 15٪ پیش پرداخت است. اگرچه سرمایه گذاری پیش روی مهم بوده اما برای اجتناب از PMI کافی نبوده است. Refinancing باعث می شود شما برای بودجه اضافی در وام مسکن از طریق به دست آوردن 20 درصد اسکور، افزایش ارزش سهام خود و حذف PMI کمک بگیرید.

آیا من برای refinancing واجد شرایط هستم؟

Refinancing  یک وام مسکن به معنی درخواست برای وام جدید است و وام دهنده شما مدارکتان را براساس اطلاعات مشابه مورد استفاده برای تأمین وام مسکن موجود خود ارزیابی می کند، از جمله:

 • سابقه کار
 • درآمد و دارایی های دیگر (سرمایه گذاری، اموال دیگر، و غیره)
 • کردیت اسکور
 • ارزیابی خانه، به عنوان مثال، ارزش خانه ای که باید refinance شود

من چه زمانی باید refinance کنم؟

بهبود کردیت اسکور و کاهش نرخ بهره خبر خوبی برای وام مسکن شماست. علاوه بر رشد شخصی، می دانید وقت refinance رسیده، زمانی که شرایط زیر بوجود آید:

 • بدون جریمه پیش پرداخت. قبل از پیگیری refinance ، بررسی کنید که آیا وام فعلی شما برای پرداخت زود هنگام جریمه ای دارد؟ هزینه های مرتبط با آن پولی که از refinancing ذخیره شده است، تحت تاثیر قرار می گیرد.
 • هنگامی که نرخ بهره پایین می آید. به طور کلی، اگر بتوانید حداقل یک درصد پوینت از نرخ بهره وام خود را صرفه جویی کنید، refinance ایده خوبی است.
 • شما می دانید چه مدت می خواهید در خانه بمانید. اگر قصد دارید چندین سال در خانه خود بمانید refinancing وام مسکن کمتر نگران کننده است. با این حال، اگر قصد دارید در آینده نزدیک اسباب کشی کنید، تغییر شرایط وام مقدار پولی که در فروش خانه بدست می آورید و توانایی شما برای جبران هزینه های بسته شدن (در زیر ببینید) را تحت تاثیر قرار می دهد.
 • ریاضی منطقی است. بر خلاف باور عمومی، refinancing “بدون هزینه” وجود ندارد. هزینه های بسته شدن برای هر وام مسکن ارزیابی می شود – چه در حال پرداخت باشند و چه به صورت وام دیگری در قالب نرخ بهره بالاتر قرار بگیرند. وام دهندگان همچنین هزینه هایی را تقریبا به هر وام جدیدی اضافه می کنند، افزایش قیمت refinancing وامتان. مثلا:

فرض کنید یک وام مسکن 30 ساله  300.000$ با نرخ بهره 6 درصد دارید. شما قصد دارید تا 4 درصد را refinance کنید و $ 6000 هزینه بسته شدن را با همان شرایط و تاریخ اتمام پرداخت به وام جدید ببرید.   Refinancing  باعث می شود که در حدود 370 دلار در هر ماه صرفه جویی کیند، بدین معنی که شما باید قبل از فسق معامله 16 ماه در خانه خود بمانید.

ریاضیات را برای برنامه های مسکن دراز مدت خود مقایسه کنید تا تعیین کنید که آیا refinancing انتخاب عاقلانه ای است و با یک برنامه ریز مالی صحبت کنید.

 • پس انداز در وام های مسکن فراتر از معافیت های مالیاتی است. چگونه پس انداز های ماهانه و هزینه های معاف از مالیات را مقایسه می کنید؟ Refinancing با نرخ بهره پایین تر، میزان سود وام مسکن را که از مالیات بر درآمد شما کسر می شود، کاهش می دهد. برای تعیین بهترین گزینه، صرفه جویی را با فقدان درآمد مالیاتی مقایسه کنید.

کردیت شما پایدار است. انجام بهترین معامله بدون کردیت عالی امکان پذیر نیست. اگر چه نرخ بهره کم است، بدون اسکوری که در میان اسکورهای عالی قرار بگیرد دسترسی نخواهید داشت. قبل از refinancing، کردیت ریپیر انجام دهید. افزایش اسکورتان باعث صرفه جویی هزاران دلار در طول عمر وام مسکنتان می شود.

Post Author: مانی حاتمی

مانی حاتمی
مانی حاتمی عضو رسمی انجمن تخصصی مشاوران کردیت آمریکا یکی از دو موسس و بنیانگذار شرکت Zenith Financial Group است. مانی حاتمی با دارا بودن مدرک تخصصی مشاوره کردیت از بورد تخصصی مشاوران کردیت آمریکا (Board Certified Credit Consultant) یکی از مدیران شرکت زنیت در زمینه حل مشکلات کریدیتی است. ایشان دارای مدرک دانشگاهی مهندسی کامپیوتر نیز می باشند. این کارشناس متخصص کریدیت با تسلط و آگاهی ازقوانین Fair Credit Reporting Act تاکنون موفق به حل و فصل هزاران پرونده مربوط به مشکلات کریدیت افراد و موسسات بوده و در جهت ترویج فرهنگ کردیت و افزایش سطح آگاهی جامعه ایرانی از مقوله کریدیت و کردیت اسکور گام های مثبتی در امر اطلاع رسانی از تخصص خود در رسانه های نوشتاری و شنیداری بر داشته است از جمله انتشار ده ها مقاله در رسانه های فارسی زبان در آمریکا وهمچنین ارائه سلسله برنامه های رادیویی که بصورت هفتگی از طریق رادیو ایران موج ۶۷۰ ای ام پخش می گردد را در کارنامه فعالیت های فرهنگی خود دارد. مانی حاتمی همراه با شریک خود آرش زاد تنها پس از یک سال از آغاز فعالیت شرکت تازه تاسیس خود Zenith Financial Group موفق به کسب مقام اولین شرکت دارای بورد تخصصی کردیت ریپیر در جامعه ایرانی شدند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.