چهار عادت هوشمندانه کردیت کارت برای ایجاد کردیت

کردیت کارت ها یک منبع عالی برای ایجاد کردیت هستند. اگرچه آنها به شما اجازه خرید می دهند که بعدا پرداخت کنید، اما سرویس های بسیار ارزشمندتری را ارائه می دهند – به شما اجازه می دهند کردیت فایل خود را ایجاد کنید و یک حسن شهرت به عنوان صاحب کردیت مسئول بدست آورید که به نوبه خود به شما در واجد شرایط شدن وام، کسب نرخ های بهره بهتر و یک مشتری کم خطر هر بار که کردیت چک می شود، کمک می کند.
البته کردیت کارت ها باید مسئولانه اداره شوند تا بتوانند واقعا برای کردیتتان سودی داشته باشند و شما را در وضعیت مالی خوب قرار دهند. این شیوه های عالی را دنبال کنید و آنها را عادتی برای خودتان قرار دهید تا بیشتر استفاده را از کردیت کارت خود داشته باشید.

به موقع پرداخت کنید

مطمئنا باید پرداخت کردیت کارت ماهانه خود را به موقع انجام دهید. عواقب پرداخت های با تاخیر شامل هزینه های دیرکرد، نرخ بهره و همچنین نشانه های سیاه در کردیت ریپورتتان می باشد. با وجود این همه، اینکه انجام پرداختی از دستتان در برود احتمال زیادی دارد.

برای جلوگیری از از دست دادن تاریخ پرداخت، پرداخت های اتوماتیکی به صورت ماهیانه از اکانت بانکی خود انجام دهید. اگر با آن راحت نیستید، حداقل یک اطلاع رسانی اتوماتیک در تلفن خود، تقویم ایمیل و غیره تنظیم کنید تا به شما یادآوری کند که هر ماه در زمان مقرر پرداخت را انجام دهید.

بالانس را به طور کامل پرداخت کنید

مطمئنا انجام حداقل پرداخت کافی خواهد بود – و هنگامی که با صورتحساب های دیگر مواجه می شوید، کردیت کارت اولویت کمتری دارد. اما هرچه بیشتر در هر ماه به سمت بالانس کردیت کارت خود پرداخت انجام دهید، در طولانی مدت با بهره کمتری شارژ می شوید. به این ترتیب، با انجام پرداخت بیشتر در حال حاضر، پولتان را صرفه جویی می کنید. علاوه بر این، می توانید این بالانس را حتی سریعتر بپردازید.

در حقیقت بهترین روش برای استفاده از یک کردیت کارت این است که فقط هزینه ای را که می توانید پرداخت کنید بپردازید و آن را هر ماه قبل از بازپرداخت بهره پرداخت کنید. به این ترتیب، هرگز مجبور نیستید که برای بهره پولی بپردازید و هنوز می توانید کردیت خود را ایجاد کنید.

نرخ بهره را بیش از 30٪ نگه ندارید

یکی از عواملی که روی کردیت اسکورتان تاثیر می گذارد مصرف بدهی شماست. اگر در محدودیت کردیت کارتتان قسمت خوبی دارید که با یک بالانس کارت گره خورده است، این به کردیتتان صدمه می زند و به عنوان یک red flag برای وام دهندگان ظاهر می شود.

بهترین کار این است که هیچ وقت بیش از 30٪ از محدودیت کردیت کارت خود را در هر زمان استفاده نکنید. به این ترتیب، نرخ مصرفتان به کردیت اسکورتان آسیب نمی رساند و در موارد اورژانسی، در کردیت کارتتان امکان جابجایی هست.

برای بازپرداخت نرخ بهره دوباره مذاکره کنید

اگر چندین سال سابقه مشتری خوب با یک شرکت کردیت کارت داشته باشید وقت آن است که درباره نرخ بهره خود دوباره مذاکره کنید – اغلب اوقات، آنها روی حرف اولیه خود نمی ایستند.

با شرکت کردیت کارت خود تماس بگیرید و آماده باشید که خوبی هایتان را به عنوان یک مشتری نام ببرید – سال هایی که یک مشتری وفادار بوده اید، این واقعیت که هیچ وقت پرداخت با تاخیری انجام نداده اید و غیره. اگر بتوانید راجع به پیشنهاد رقابتی که از یک شرکت کردیت کارت رقیب دریافت کردید صحبت کنید، آنها احتمالا نرخ بهره را کاهش خواهند داد.

اگر آنها اقدامی نکردند، گزینه موجود دیگر باز کردن یک کارت با نرخ بهتر و انتقال بالانس خود به آن کارت است (اینکه در شرکت دیگری رتبه خوبی دارید را مطرح کنید).

نتیجه گیری

استفاده مسئولانه در کردیت کارت ها ابزار عالی برای ایجاد کردیت و ایجاد قدرت به عنوان یک مشتری است. با استفاده از این بهترین شیوه ها، بیشترین مزایای کردیت کارت خود را می سازید و این در حالی است که مقدار ریسک را به حداقل می رسانید.

Post Author: مانی حاتمی

مانی حاتمی
مانی حاتمی عضو رسمی انجمن تخصصی مشاوران کردیت آمریکا یکی از دو موسس و بنیانگذار شرکت Zenith Financial Group است. مانی حاتمی با دارا بودن مدرک تخصصی مشاوره کردیت از بورد تخصصی مشاوران کردیت آمریکا (Board Certified Credit Consultant) یکی از مدیران شرکت زنیت در زمینه حل مشکلات کریدیتی است. ایشان دارای مدرک دانشگاهی مهندسی کامپیوتر نیز می باشند. این کارشناس متخصص کریدیت با تسلط و آگاهی ازقوانین Fair Credit Reporting Act تاکنون موفق به حل و فصل هزاران پرونده مربوط به مشکلات کریدیت افراد و موسسات بوده و در جهت ترویج فرهنگ کردیت و افزایش سطح آگاهی جامعه ایرانی از مقوله کریدیت و کردیت اسکور گام های مثبتی در امر اطلاع رسانی از تخصص خود در رسانه های نوشتاری و شنیداری بر داشته است از جمله انتشار ده ها مقاله در رسانه های فارسی زبان در آمریکا وهمچنین ارائه سلسله برنامه های رادیویی که بصورت هفتگی از طریق رادیو ایران موج ۶۷۰ ای ام پخش می گردد را در کارنامه فعالیت های فرهنگی خود دارد. مانی حاتمی همراه با شریک خود آرش زاد تنها پس از یک سال از آغاز فعالیت شرکت تازه تاسیس خود Zenith Financial Group موفق به کسب مقام اولین شرکت دارای بورد تخصصی کردیت ریپیر در جامعه ایرانی شدند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.